Hakkımızda

GEDİK HOLDİNG’ in temeli 1963 yılında kaynak sarf malzemesi üreticisi olarak kurulan GEDİK Kaynak ile atılmıştır. GEDİK Kaynak ticari hayatını yıllar içinde başarıyla devam ettirmiş ve sektöründe lider konuma gelmiştir. GEDİK HOLDİNG daha sonra faaliyet alanları arasına döküm, vana, sermaye piyasaları, eğitim gibi pek çok sektörü katmış ve bu alanlarda da öncü kuruluşlarıyla Türkiye’nin en köklü ve en saygın kurumları arasında yerini almıştır.

Projelerin ve müşterilerin farklı talep ve ihtiyaçlarına yönelik kaynak ürünleri ve mühendislik çözümleri sağlayan GEDİK KAYNAK sahip olduğu teknolojik alt yapı ve Ar-Ge faaliyetleri ile mevcut uygulamalarını daha ileri düzeye taşımayı hedeflemektedir. Bu amaçla Ar-Ge faaliyetlerini, uzman ekipler tarafından yönetilen modern ve tam donanımlı laboratuarlarda sürdüren GEDİK KAYNAK, ürün gamına sürekli yenilerini eklemektedir.

GEDİK HOLDİNG bünyesinde 1500’ün üzerinde kişi çalışmaktadır. Holding, yeniliklere ve yatırıma verdiği önemle her geçen gün büyüyen, kendisini global ve lokal ekonomik şartlara ve değişimlere uydurabilen, stratejik alanlardaki gelişmeleri yakinen takip edip hızlı reaksiyon gösterebilen geniş bir topluluk haline gelmektedir.

Gedik Kaynak ve Döküm Grubu’nun Türkiye genelinde İstanbul merkez ofis olmak üzere Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Adana, Trakya, Erzurum, Kayseri, Konya, Samsun, Eskişehir’de bulunan bölge müdürlükleri ile yaygın bir satış ve hizmet ağı bulunmaktadır. Grup, Avrupa’daki müşterilerine daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla 2009 yılında Hollanda’da Gedik Europe adıyla bir satış ofisi açmıştır. Bunun yanı sıra Grubun Amerika, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Güney Asya bölgelerinde partnerleri bulunmaktadır.

GEDİK HOLDİNG, tüm dünyada talep gören GEDİK Kaynak ve GEDİK Döküm ürünlerini çeşitlendirmek ve kapasitesini artırmak amacıyla Sakarya Hendek 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 261.700 m²’ lik bir alan üzerinde yepyeni ve modern bir tesis kurmuştur.

GEDİK HOLDİNG, ülkemizde kaynak başta olmak üzere ilgili sektörlerdeki nitelikli eleman gereksinimini gidermeye katkıda bulunmak ve sosyal sorumluluk bilinci ile 1994 yılında GEDİK Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nı (GEV) kurmuştur.