Gedik Holding - Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Hülya Gedik
Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı
İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Hülya Gedik 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’den mezun olmuştur.
1989 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı’nda İngilizce bölümünde master, 1999 yılında PricewaterhouseCoopers’ da staj yapmıştır.
Küçük yaşlardan itibaren şirketin her kademesinde deneyim kazanan Hülya Gedik, ilk olarak sanayi tesislerinde ihracat departmanını kurdu, kaynak sektöründe önemli ihracat satışlarını gerçekleştirdi ve ödüller kazandı.
Gedik Eğitim Vakfı’na bağlı olan İstanbul GEDİK Üniversitesi kuruluşunda 2010 senesinde önemli rol aldı.
2015 senesinde Gedik Holding iştiraklerine Gedik Sağlık şirketini de ekleyerek ,sağlıklı yaşam amaçlı sağlıklı yaşam merkezi ve restoran işine adım attı.
2007 yılında GEDİK Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Hülya Gedik halen bu görevini ve İstanbul Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığı görevini sürdürmektedir.


Üyesi Olunan ve Görev Üstlenilen Ulusal ve Uluslararası Kuruluşlar: IIW Uluslararası Kaynak Konfederasyonu Üyesi
EWA Avrupa Kaynak Derneği Üyesi
EWF Avrupa Kaynak Federasyonu Üyesi
İDDMİB Yönetim Kurulu Üyesi
TÜSİAD Üyesi
DEİK Türkiye -Bangladeş İş Konseyi Başkanı
Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği Üyesi
POMSAD Yönetim Kurulu Üyesi

Doç. Dr. Mustafa KOÇAK
Gedik Holding CEO
İstanbul Gedik Üniversitesi Rektörlük Bilim ve Teknoloji Danışmanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği’nden 1979 yılında mezun oldu.

Doktora derecesini University of Bath – İngiltere’ de 1982 yılında tamamlayan Mustafa Koçak doktora sonrası 1985 yılına kadar University of Liverpool’da Malzeme Bilimleri üzerine çalışmalar yaptı.

Kaynak teknolojileri alanında kaynaklı yapılardaki microyapılar, yorgunluk, gerilme, kırılma ve çatlama prosedürleri üzerine uzmanlaştı.

200’den fazla bilimsel ve teknik yazı yayımlayan Mustafa Koçak, Welding 90, Mıs-Match93, Mıs Match 96, ASPOW, Wel-AIR, IDA, FITNET 2006, IIW AWST 2010, IIW AWST 2011 gibi konferanslara katkılarda bulundu.

ASPOW, JOTSUP VE FITNET gibi Kaynak Teknolojileri ve Kaynak Mekaniği üzerine pek çok Avrupa araştırma projesinin koordinasyonunu gerçekleştirdi.

SINTAP,IDA VE WEL-AIR gibi çeşitli Avrupa projelerinde görev liderliği üstlendi.

1984 – 2009 yılları arası GKSS araştırma şirketinde yönetim departmanında Material Application Center yöneticisi ve araştırma grupları şefi olarak çalıştı.

Doc. Dr. Mustafa KOÇAK 2009 yılında bu zamana GEDİK HOLDİNG CEO’su olarak görevine devam etmektedir.

Doc. Dr Mustafa Koçak, Aralık 2010’da Türk Kaynak Teknoloji Akademisi başkanı seçildi. GKSS Araştırma Merkezindeki araştırma grubuyla Uluslararası Kaynak Enstitüsü (IIW) komüsyonu çalışmalarına pek çok katkılarda bulundu.

IIW’da ki 20 yıllık çalışma sürecinin son 3 dönemi komüsyona başkanlık etti.

Cezmi Kurtuluş
Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Koordinatör

1958 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü’nde öğrenimini tamamlamıştır. Lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde almıştır. 1983-1992 yılları arasında PriceWaterhouse firmasının denetim ve danışmanlık bölümlerinde üst düzey yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. 1992 yılında Sabancı Holding A.Ş.’ye katılmış , üst düzey yönetici olarak Finansman ve Mali İşler pozisyonlarında görev almıştır, 2009-2012 yılları arasında da Bütçe, Muhasebe ve Konsolidasyon Daire Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca Kordsa Global, Brisa, Enerijisa, Enerjisa Doğal Gaz, Temsa Global, Sasa ve Yünsa şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görev almıştır. 2012- 2014 yılları sırasında Tamek Holding A.Ş.’de İcra Kurulu ve Finans Başkanlığı görevini sürdürmüştür. Bu görevi sırasında Mali İşler ve Finansman, Bütçe ve Planlama, Projeler, İnsan Kaynakları ve Bilgi İşlem Müdürlüklerinin sorumluluğunu yürütmüştür. Kasım 2014’te Gedik Holding A.Ş’de göreve başlamıştır ve halen Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Koordinatör olarak görevini sürdürmektedir.
Erkan Akten
Yönetim Kurulu Üyesi ve Finans Koordinatörü

1962 yılında İstanbul’da doğmuştur. Vefa Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme MBA’yi yapmıştır ve şu anda İstanbul Üniversitesi’nde İşletme Doktora eğitimine devam etmektedir. Haziran 1985 ile Ağustos 1988 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde pazarlama, finans ve organizasyon konularında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Halen çalışmakta olduğu kurum Gedik Holding’de yönetim kurulu üyesidir. Gedik Holding A.Ş. bağlı kuruluşlarında finansman mali işler bölümlerinin yöneticisidir. Üyesi olduğu ve görev üstlendiği ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları; İ.T.Ü. Vakfı, İ.T.Ü İşletme Mühendisliği Mezunlar Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyeliği yapmaktadır.
Asya Sadıklar
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul’ da doğmuştur. Eğitim hayatına İstanbul’da başlamış, lise öğreniminin bir kısmını İsviçre’ de bulunan Leysin American School sonrasında ise Amerika'nın New York şehrinde bulunan Darrow School’da tamamlamıştır. İngilizce ve Almanca dillerini bilen Asya Sadıklar, yükseköğrenimini Amerika’nın Boston şehrinde 2 sene işletme üzerine sonrasında ise Londra'da bulunan Wesminster Üniversitesi' nde Dijital Medya ve İletişim bölümlerinde tamamlamıştır. Wellbeing üzerine çeşitli eğitimler almıştır. İş hayatının içinde büyümüş, eğitimi esnasında da küçük yaşlardan itibaren holdingin her kademesinde görev almıştır. Gedik Holding, Gedik Sağlık Yönetim Kurulu Üyesi ve Gedik Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesidir. Eğitimini tamamlamasının ardından daha üniversite yıllarında kurduğu ilk girişimi Türkiye'de açılmış ilk sağlıklı restoranlardan biri olan Healin'in işletmesini üstlenmiş, aynı zamanda GEDİK Holding deki görevini devam ettirmektedir. Turyid’e, Turizm ve Gatronomi derneğine üyelikleri mevcuttur.