Gedik Holding - Hakkımızda

Hakkımızda

Gedik Holding; 1963’den günümüze, 1500’ü aşkın çalışanı ile Gedik Kaynak, Gedik İleri Döküm Teknolojileri, Gedik Termo Vana, Gedik Sağlık Hizmetleri Firmaları, İstanbul Gedik Üniversitesi, Gedik Test Merkezi, Gedik Sanat ve Radyo Gedik ile faaliyetlerini başarıyla sürdüren ve merkezi İstanbul’da bulunan bir Türk firmasıdır. 1963 yılından beri faaliyet gösteren Gedik Kaynak; GeKa ve GeKaTec markalı kaynak sarf malzemeleri, GeKaMac markalı kaynak makineleri ve ROBOWELD markası altında gerçekleştirdiği robotlu otomasyon uygulamalarıyla 100’den fazla ülkeye ihracat yapmakta olup, uluslararası tescilli markalarıyla birçok sektöre ürün ve hizmet sunmaktadır. 1967’de kurulan Gedik İleri Döküm Teknolojileri; kum döküm ve hassas döküm tesisleriyle başta savunma ve otomotiv sanayi olmak üzere sanayinin ihtiyacı olan her türlü döküm (Pik, sifero, çelik, paslanmaz çelik, dubleks ve bakır alaşımları gibi) üretimi yapmakta, yine 1967’den beri faaliyette bulunan Gedik Termo Vana; Termo markalı vanalarla sanayinin yıllar içinde değişen ve gelişen ihtiyaçlarına yönelik olarak Ar-Ge çalışmaları yapmaya ve piyasaya yeni ürünler sunarak pazarını genişletmeye devam etmektedir.

Gedik Holding sanayi firmaları, üniversite-sanayi işbirliğini İstanbul Gedik Üniversitesi ile birlikte yürüttüğü projelerle hayata geçirerek bilim ve teknolojiye önemli katkılarda bulunmaktadır.

Gedik Holding 'e bağlı olarak 1994 yılında kurulan Gedik Eğitim Vakfı (GEV), 2008 yılında Uluslararası Kaynak Enstitüsü (IIW – International Instute of Welding) ve 2009 yılında da Avrupa Kaynak Federasyonu (EWF, European Welding Federation) Türkiye sorumlusu olarak seçilmiştir ve ulusal amaçlar ve bütünlük için faaliyetleri yürütmektedir. Bu kapsamda GEV bünyesinde 2009 yılından itibaren

  • Uluslararası / Avrupa Kaynak Mühendisliği (IWE/EWE)
  • Uluslararası / Avrupa Kaynak Teknikerliği (IWT/EWT)
  • Uluslararası Kaynak Muayene Personeli (IWI/B) eğitimleri düzenlenmektedir.

GEDİK TEST MERKEZİ (GTM); eğitim, belgelendirme ve endüstriyel hizmetler alanında 2009 yılında Gedik Eğitim Vakfı İktisadi İşletmesi bünyesinde kurulmuştur. Alanında uzmanlaşmış teknik personel ve eğitmen kadrosuyla eğitim, belgelendirme ve endüstriyel hizmetler alanında faaliyet gösteren Gedik Test Merkezi, sahip olduğu modern laboratuvarları, eğitim sınıfları, üstün cihaz ve ekipmanları ile eğitim kalitesini ortaya koymaktadır.

İnsana ve hayata değer veren Gedik Holding, inovasyona ve yatırıma verdiği önemle büyüyen, her ekonomik şarta ve değişime ayak uydurabilen bir topluluk haline gelmiştir.